menuordersearch
koodakino.com

کودکان مان را به رختخوابمان بیاوریم یا خیر؟؟؟؟ ,

جستجو
۱۳۹۶/۹/۱۴ سه شنبه
(0)
(0)
کودکان مان را به رختخوابمان بیاوریم یا خیر؟؟؟؟
کودکان مان را به رختخوابمان بیاوریم یا خیر؟؟؟؟

کودکان خردسال در طول شب اغلب به وجود والدینشان نیاز دارند. کودک در سنین نوزادی اغلب از خواب بیدار شده و برای دیدن والدین گریه می کند، در زمانی که کودک نوپاست آنها را صدا می کند و یا از تخت خود بیرون می آید تا آنها را پیدا کند، بعضی از والدین برای رفع این گونه نیازهای شبانه کودک خود به اتاق او میروند و در همان جا او را آرام میکنند، اما برخی والدین در این موقع راحت ترند که فرزندشان به تخت خودشان بیاید و در کنارشان بخوابد، این والدین معتقدند وقتی همگی در کنار هم هستند کودکشان بهتر میخوابد.
فکر خوابیدن کودکان در کنار والدین برای کسانی که توسط "کارشناسان" شرطی شده اند و معتقدند که تجربه ای زیانبار است می تواند شوکه کننده باشد.
 بسیاری از والدینی که اجازه میدهند کودکشان شب ها در کنارشان بخوابد ، نمی خواهند در این مورد بحث کنند زیرا فکر می کنند موقعیتشان خاص است. در واقع این والدین که گاهی به کودکشان اجازه داده اند که در کنارشان بخوابد، دریافته اند که این کار تجربه ای ساده ، لذت بخش و سودمند است.
کودکان به بهانه های متفاوتی در تخت والدین خود میخوابند. شاید والدین به این دلیل نوزاد بدخواب را به تخت خود می آورند که بتوانند بدون بلند شدن از رختخواب در طول شب به او رسیدگی کنند.
برای والدینی که به کودک اجازه میدهند در کنار آنها بخوابند موارد دیگری نیز مطرح است و آنها نگرانند که آیا با این کار کودکان خود را بیش از حد به خود وابسته نکرده اند ؟!!!!!!!
حقیقت اینست که شاید کودک به خوابیدن در تخت والدینش عادت کند اما از این کار ضرری متوجه او نمیشود، در عوض اواز این اطمینان مجدد و حس امنیتی که از این نزدیک بودن به والدین دریافت میکند ، نفع خواهد برد.
یک سوال مهم این است که حضور کودک در رختخواب والدین چه تاثیری بر روابط جنسی آنها میگذارد؟
از آنجا که روابط جنسی همیشه باید به صورت خصوصی انجام شود، والدین نباید زمانی که کودک در کنار آنها خوابیده رابطه ای داشته باشند، آنها میتوانند در اتاق دیگری از خانه باهم باشند یا پس از اینکه کودک خوابید او را به اتاق خودش ببرند ." نکته "اگر در این مواقع کودک آنها را غافلگیر کند باید بلافاصله رفتار عادی ازخودنشان دهند اما بهتر است کودک نزدیک آنها نخوابد زیرا بهتر میتوانند موقعیت را کنترل کنند.
خوابیدن کودک در کنار والدین به غیر از تاثیری که بر روابط جنسی آنها دارد بر کیفیت خواب هم تاثیر دارد، نوزاد به هنگام خواب صداهای زیادی از خود در می آورد و ممکن است یک کودک نوپا مدام در جای خود بچرخد و دست و پایش را به اطراف بزند، باید به یاد داشته باشیم که الگوهای خواب کودکان متفاوت بوده و نیز در طول روند رشد تغییر میکند.
برخی از والدین نوزاد خود را از 6 ماهگی تا یک سالگی در کنار خود نگاه میدارند. برخی اجازه میدهند کودک در رختخواب آنها بخوابد بعد او را به اتاقش میبرند. برخی هم تا صبح در رختخواب والدین می خوابند.
در هر حال وابستگی کودک به والدین به مرور زمان کاهش پیدا میکند و کودک به تدریج میتواند در تخت خودش بخوابد. در آن موقعیت والدین می توانند کمک کنند تا کودک با استفاده از یک چراغ خواب، گوش کردن به یک موسیقی یا نوازش کودک به خوابیدن در اتاق خودش عادت کند.
اگربرای شما بهتر است که به اتاق کودکان خود بروید ، کار خوبی می کنید، اگر هم ترجیح می دهید کودکتان را به اتاق خودتان بیاورید این روش هم خوب است، خلاصه اینکه هر روشی که در جهت رسیدگی بهتربه نیاز کودک خود انتخاب می کنید، مهم این اصل است که به او امنیتی همراه با توجه انتقال دهید .
در ادامه بخوانیم:

اعتیاد کودکان در استفاده از تلفنهای هوشمند

سه یا دوچرخه؟

نماد الکترونیکی درفروشگاههای اینترنتی چیست و چطور باید اعتماد کنم؟
 
 

 

telegraminstagram
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
شرکت سازنده