menuordersearch
koodakino.com

مواجهه با کودکانی که بد خلقی میکنند؟!! ,

جستجو
۱۳۹۶/۱۱/۳۰ دوشنبه
(0)
(0)
مواجهه با کودکانی که بد خلقی میکنند؟!!
مواجهه با کودکانی که بد خلقی میکنند؟!!

به کودکتان خوب گوش دادن را یاد دهید

شاید این بخشی از سرشت کودک باشد اما بهترین رویکرد این نیست که تسلیم آنها شویم و یا سخت گیرتر شویم. بچه ها قوانین را می فهمند آنها گاهی اوقات نیاز دارند دلیل رعایت کردن قوانین را بدانند .

جایی که لازم نیست او را کنترل نکنید

خیلی از موضوعات رفتاری از یک چیز ریشه می گیرند احساس عدم قدرت. والدین می توانند کنترل کردنی که کودکان را به خطر نمی اندازد یا آزادی نامناسب با توجه به سن شان به آنها نمی دهد را کنار بگذارند. برای مثال اگر تیشرت یا شورت مورد علاقه آنها نیست اهمیتی ندارد. کودکانی که احساس می کنند مقدار خاصی کنترل بر زندگی خود دارند بیشتر مایلند تا به درخواست شما تن دهند و کودکانی که حس می کنند هیچ وقت نمی توانند تصمیم بگیرند راه های دیگری را برای نشان دادن قدرت پیدا می کنند، آنها شما را نادیده می گیرند و حرف هایتان را گوش نمی دهند.
کودکان نیاز دارند حس قدرت داشته باشند و اگر شما این حس را به آنها ندهید حس قدرت خود را از راه هایی که شما نمی پسندید به شما ثابت می کنند.

مطمئن شوید دل کودکتان با شماست

در نهایت کودکان از والدین طبعیت میکنند و خود را با ارزش های آن ها وفق می دهند چون آن ها در محیط حمایت والدین خود رشد می کنند. 
یک ارتباط عشقی لازمه رابطه والدین وکودک است اگر فرزند شما متوجه نمی شود آن ها را دوست دارید، به آن ها بگویید مجبور نیست تمام آن چیزهایی که شما می خواهید را انجام دهد چون شما مادر آنها هستید.

باید از دستور شما اطاعت کنند

کودک شما می داند که حق دارد به شما گوش کند یا نکند بدون یک تربیت عالی آن ها برای اینکه شما را راضی نگه دارند خود را اذیت نمی کنند. خب پس چگونه می خواهید مطمئن شوید قلبش با شماست.

با کودکان گردش و تفریح کنید

کودکان دوست دارند کل روز را بازی کنند این جزو عادات آن هاست. بهترین راه برای ارتباط با کودکتان چیست؟ بیشتر بازیگوش باشید. به این معنی که بخندید و شاد باشید، همدیگر را غلغلک بدهید، بازی های پر سرو صدا انجام دهید وخود را به حماقت بزنید. البته شاید سخت باشد اما این کار دل کودکان را می برد. نه اینکه که وانمود کنید بازی میکنید بلکه بازی با آن ها را جدی بگیرید و ارتباط برقرار کنید. این کار باعث می شود کودکان حس امنیت و دوست داشتن را تجربه کنند .

به کودکان توجه کنید و در لحظه زندگی کنید

اکثر ما در ذهن خود درگیر برنامه های کاری خود هستیم و یا به مسائا پیرامون فکر میکنیم ولی وقتی را که به فرزندمان میدهیم در اختیار آنها باشید و دراز دزگیریهای روزمره خود جدا شوید ، وقتی کودکان میفهمند شما به آنها توجه می کنید حس خوبی پیدا میکنند وقتی کودک شما از حرف گوش کردن یا اطاعت از شما امتناع می کند عواقب کارش را به او نگویید بلکه به او فرصت دهید فکر کند ، سرک کشیدن در موبایل ها را بس کنید و در لحظه زندگی کنید و با خانواده ودر کنارکودکان از زندگی تان لذت ببرید.
 درادامه بخوانیم:

سه چرخه یا دوچرخه؟؟؟

نوع وابستگی کودکان در سنین مختلف

 

 

instagramtelegram
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
شرکت سازنده