menuordersearch
koodakino.com

راهکارهای کنترل خشم در برابر کودکان ,

جستجو
۱۳۹۷/۱/۲۶ یکشنبه
(0)
(0)
راهکارهای کنترل خشم در برابر کودکان
راهکارهای کنترل خشم در برابر کودکان


  خشم ما دروغگویی کودکان را دو برابر می کند!!!

وقتی کودکان همانند هیولا در خانه پرواز می کنند و جیغ می زنند و سر و صدا می کنند یا وقتی که در آشپزخانه تان خراب کاری کرده اندو خود را کثیف کردند و از جایشان تکان هم نمی خورند، اینکه آرام و خوددار باشی وعصبی نشوی کاری بسیار دشوار است! حالا فکر کنید کمبود خواب هم داشته باشید در این حال خشم شما دوچندان می شود. 
بعضی شبها قبل خواب فکرمیکنی همه چی خوب است اما این خوب بودن یک ریسمان نازک است ، وقتی که ۲ صبح است و کودک شما از خوابیدن امتناع می کند همه چیز می تواند خیلی سریع تغییر کند.


تهیه لیست شیطنت کودک

برای کنترل خشم خود لیستی تهیه کنید از کارهایی که کودکتان با انجام آنها در طول روز شما راعصبی میکند و آن را در کنار تخت خود قرار دهید قبل از خواب وقتی همه جا تاریک شد لیست خود را بخوانید تا آرام شوید برخی از آنها واقعا خنده دارند و باخود تکرار کنید حتی در اوج عصبانیت و بد خوابی کودکم خشم خود راانتقال نمی دهم چرا که کودکان با ما دشمنی نمیکنندو همه کودکان این دوره را دارند.

موزیک گوش دهید

هر چه قدر هم که عصبانی باشید موزیک کمک می کند به حالت نرمال بدن برگردید و آرام بگیرید. رقص تند ، تکان دادن بازوها و بلند بلند پریدن می تواند یک راه سالم برای این باشد که خشونت را از بدنتان خارج کنید. البته بچه ها هم عاشق این کارها هستند.

با آهنگ همخوانی کنید

این کار به شما کمک می کند تا نفس کشیدن تان آرام شود و باعث آرامش شما شود. نفس بکشید اما این کار ها را به طرز عجیب و غریب انجام دهید مثلا بازدم را باصدا انجام دهید" من وقتی این کار رو میکنم با صدای اسب یا قورباغه انجام میدم"

خودتان را با کاری مشغول کنید

چند تکه یخ از فریزر بردارید و آنها را در دست هایتان نگه دارید.
یکی از کارهایی که در هنگام عصبانیت باعث فروکش کردن آن می شود مشغول کردن ذهن با کارهای متفاوت است با توجه به روحیات متفاوت و علاقه مندی ها این کارها میتونن به همون تناسب متفاوت باشن از قبیل نقاشی کردن تلوزیون دیدن آشپزی کردن گرد گیری و نظافت، مرتب کردن کمدها کتاب خوندن و ...

چراغ را روشن کنید

بچه شیطان شما ممکن است در روشنایی نور به یک بچه با نمک و شیرین تبدیل شود. بچه ها را بلند کنید و با آنها بازی کنید. همان طور که همیشه دوست مادرم می گفت: اگر بچه ها از خوابیدن امتناع کردند بهتر است بهشان اجازه دهید قبل خوابیدن ده دقیقه بازی کنند.

با اطرافیان و دوستان صحبت کنید

با دوستانی که خواب جغد مانند دارند درباره این موضوع مشورت کنید، مهم این نیست که چی میگن و چه نظری دارند صحبت با شخصی که می تواند به طور فیزیکی حواس شما را از محیط اطراف پرت کند می تواند به شما انگیزه دهد و آرامتان کند حال شما را دگرگون میکند و باعث فروکش خشم شما می شود فراموش نکنید این شخص میتواند همسر شما نیز باشد.

اگر از نزدیکان شخص مورد اطمینان دارید برای مدتی کودکتان را به او بسپارید

البته این کار همیشه انتخاب خوبی نیست اما هر وقت توانستید از آن بهره بگیرید و با همسرتان و یا دوستان نزدیک برنامه ریزی کنید و کمی تفریح کنید این کار در روحیه شما تاثیر بسیار خوبی داشت.

اگر همه اینها برای کنترل خشم والدین به شکست منجر شد …..

بچه را در جایی امن بگذارید (مثلا تخت ، رختخواب یا اتاق بازی)و از او دور شوید تا جایی که حس کنید آدرنالین بدنتان کمی پایین آمده باشد. بعضی از این ایده هایی که برای آرام شدن خودتان به شما می دهیم باید شامل ورزش های هوازی ،جنب و جوش یا یک فکر ساده مثل جابجایی اثاث منزلتان باشد.
نکته ای بسیار مهم:
یکی از عاداتی که در بین برخی از والدین دیده شده به زبان آوردن هر چیزی است که در لحظه از ذهنشان می گذرد همانطور که خیلی از والدین بیان کردند گفتن چیزهایی مثل “تو زندگی ام را خراب کردی” “آرزو می کنم هیچ وقت تو را نداشتم ” “ازت متنفرم” یا ” لعنت به تو” متاسفانه به طرز خیلی بدی هم بین والدین متداول شده که در لحظه این جملات را بیان می کنند. بچه های کوچک و نوزادان شاید متوجه نشوند ما چه می گوییم اما انرژی که پشت این کلمات خوابیده است را درک می کنند خب پس سعی کنیم هر چه می خواهیم بگوییم لااقل در دلمان بگوییم.

به عنوان یک راه حل درازمدت ، برای کمک گرفتن در مورد مدیریت خشم ترسی از دیدن یک مشاور نداشته باشید. والدینی که در مورد نشان دادن خشم شان نگران هستند مطمئن باشند یک مشاور قادر خواهد بود به شما کمک کند که این مساله را حل کنید که آیا واقعا حق دارید عصبانی شوید یا در حال افراط کردن هستید. این یک نقطه خاکستری است، اما مسلما تفاوتی بین ناراحتی انسان نرمال با دیگران وجود دارد.

اما مهم ترین چیزی که شما می توانید انجام دهید این است که وقتی که کودکتان شما را خیلی عصبانی می کند راهکارهای کنترل خشم والدین را یاد بگیرید و بدانید رفتار شما صحیح نیست و در مورد اینکه چه چیزی را می خواهید تغییر دهید صحبت کنید، این باعث می شود یک فرآیند آموزشی با ارزش برای هر دوی شما به وجود بیاید. از بچه تان بپرسید چه حسی دارد از او معذرت بخواهید و سپس امیدوارانه او را در آغوش بگیرید. یکی از دوستان روانشناسم همیشه می گوید بالغ بودن کار راحتی نیست. دنیای والدینی دنیای بزرگی است، یک اتفاق نیست. ممکن است یک بار دو بار و هزاران بار عصبانی شوید اما مهم ترین چیز این است که تصویری که از خودمان می کشیم مثبت آرام دوست داشتنی و قابل توجه باشد.

باید بدانید که حتی اگر حس کنید در عمق یک چاه قرار گرفته اید تنها نیستید و اکثر والدین قبل از شما در حال حاضر و حتی در آینده مشکلات شما را داشته اند، دارند و خواهند داشت.
instagramtelegram
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
شرکت سازنده